Mēs lieliski zinām, ka likt gaidīt – nepieklājīgi un bezatbildīgi. Taču kā rīkoties, ja nokavēšana ir neizbēgama? Kā visu vērst par labu?

Publiski sarājiet sevi

Pēc ierašanās, esiet noraizējušies pa to, “cik slikti, ir tas ka jūs nokavējāt”. Jo ticamāk lamāsiet sevi, jo vairāk sarunu biedram gribēsies jūs piedot. Manipulācija nostrādāja pilnā mērā tad, ja sarunas biedrs sāk jūs pārliecināt, ka “nekas slikts nav noticis”.

Mēģiniet patīkami pārsteigt

Ja kavējat mazāk par pusstundu, pārlieciet tikšanās laiku precīzi uz pusstundu. Ierodoties “agrāk”, esiet pozitīvi noskaņoti, laipni, pasvītrojiet to, cik priecīgi redzēt savu sarunu biedru vēl pirms ieplānotā tikšanās laika. Pastāv liela varbūtība, ka sākotnējais nokavējums tiks aizmirsts.

Kompensējiet uzticību

Katrs jūsu nokavējums liek mazāk jums uzticēties. Manipulācijas uzdevums – kompensēt uzticību. To viegli var izdarīt, izsakot “slēptos” komplimentus vai “uzticot informāciju, ko neplānojāt teikt nevienam, izņemot jūsu sarunas biedru”.

Radiet nokavējuma vērtību

Pārrunu laikā izsakiet “īpašu” piedāvājumu. Pasvītrojiet to, ka nesniegtu tik izdevīgu piedāvājumu, ja nebūtu nokavējuši. Lai pastiprinātu efektu, atsaucieties arī uz citiem faktoriem, kuri nav saistīti ar jūsu nokavēšanu.